Historie tetování
Tetování má dlouhou tradici v různých částech světa. Ainuové, původní obyvatelé Japonska, se věnovali tetování tváře. Tetování bylo rozšířené i na Filipínách, Borneu, Samoi, dále v Polynésii, Africe, Střední Americe, Japonsku a Číně. Tetování bylo běžné i u určitých náboženských skupin ve starověku v oblasti Středomoří, což pravděpodobně vedlo k zákazu tohoto zvyku ve Starém zákoně.
Poukazuje na to i mumifikované tělo ,,Ötziho" nalezené v Alpách, jehož věk se odhaduje na 5 300 let. Tento neolitický člověk měl na svém těle speciální terapeutické tetování – malé paralelní čáry na nohou. Potetované byly i tři mumie nalezené v permafrostu pohoří Altaj. Jejich tetování zahrnovala obrázky zvířat, která byla zobrazena pomocí křivek. Tetování "Pazyrského muže“, jenž byl tetovaný kolem páteře, byla tvořena velkým počtem malých teček.
Evropané znovuobjevili tetování okolo roku 1770 v době dobývaní jižního Pacifiku kapitánem Jamesem Cookem až po první světovou válku byli průkopníky v tetování námořníci.V současnosti je tetování populárnější než kdykoli předtím. Statistické údaje ukazují, že až 1 ze sedmi obyvatel Severní Ameriky má jedno nebo více tetování.